LINKI DO RELACJI Z ODBYTYCH IMPREZ
Relacje: Relacja z Imprezy Bieszczady 02-04.10.2009
admin, 2009-12-17 11:25:52Chyba nikt nie spodziewał się, aż tak doskonałych warunków pogodowych jakie mieliśmy na tej imprezie. Widoczność na kilkadziesiąt kilometrów i złocące się połoniny po polskiej i ukraińskiej stronie zachęcały do wyjścia w góry i przebywania tam do późnych godzin - dla niektórych nocnych, a dla niektórych - wieczornych.
Zobacz zdjęcia w galerii tej imprezy.
Tym razem pokonaliśmy:
1) Berehy Górne - Połonina Caryńska 1297m n.p.m - Ustrzyki Górne - Szeroki Wierch 1315 m n.p.m.- Tarnica 1346m n.p.m.- Wołosate
2) Muczne - Pasmo Bukowego Berda o trzech kulminacjach 1201, 1238 oraz 1311 m n.p.m.- Przełęcz Goprowska 1160 m n.p.m.- Halicz 1333 m n.p.m.- Rozsypaniec 1280 m n.p.m- Wołosate lub Przełęcz Goprowska - Tarnica 1346m n.p.m.- Wołosate
3) Ścieżka przyrodnicza: Nasiczne - Dwernik-Kamień 1004m n.p.m -Zatwarnica.
Relacje: Relacja z Tatry SÅ‚owackie 2009 25.07-02.08
admin, 2009-12-17 11:25:07Impreza Tatry Słowackie miała w tym roku wymiar nieco skromniejszy niż w poprzednich latach, jednakże jej uczestnicy jak zwykle głodni zdobywania górskich szczytów nie zważali za bardzo na niedogodności jakimi było przemieszczanie się lokalnymi środkami transportu.
Cały 9-cio dniowy wyjazd minął błyskawicznie, a pogoda była wręcz doskonała co było chyba zadośćuczynieniem niebios za transportowe niedogodności .
Naszą bazą wypadową była Sucha Hora, miejscowość licząca kilkuset mieszkańców i leżąca 2 km od polskiej granicy jednocześnie sąsiadująca z Chochołowem. Sucha Hora była do momentu wprowadzenia Euro na Słowacji mekką dla polskich turystów nastawionych na tanie zakupy. pełny tekst
Relacje: Relacja z "Narty zjazdowe i Biegowe"
admin, 2009-12-17 11:22:22Impreza "Narty zjazdowe i Biegowe" była kolejną z cyklu imprez Oddziału PTTK przy WSK promujących aktywny wypoczynek w terenie dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Możliwość delektowania się wspaniałymi widokami, oddychania czystym powietrzem przy przemierzaniu na nartach biegowych kolejnych wzniesień była dla nas wyjątkowo kojącym doświadczeniem. Dla lubiących szybciej przemijające krajobrazy właściwym doświadczeniem były narty zjazdowe i prędkość jaką można było osiągnąć na stokach Jaworzyny i kompleksu Wierchomli-Muszyny.
pełny tekst
Relacje: Relacja z imprezy Majówka w Gorcach i Beskidzie Wyspowym
admin, 2009-12-17 11:20:43W miniony majowy przedłużony weekend odbyła się impreza Oddziału PTTK przy WSK "PZL-Rzeszów" S.A. pt. "Majówka", w której wzięło udział pół setki uczestników spragnionych aktywnego wypoczynku, wspaniałych widoków, wiosennych promieni słonecznych, życzliwych ludzi oraz wieczornych integracji przy gitarze i piosence turystycznej. Zrealizowaliśmy 4-ry wycieczki górskie, gdzie najkrótsza liczyła 12km(czas przejścia 4 godz.) ,a najdłuższa 29km(czas przejścia 9 godz.). Naszej eksploracji poddaliśmy pasma Gorczańskiego Parku Narodowego oraz Beskidu Wyspowego, pośród których najważniejsze szczyty zdobyte przez nas przy sprzyjającej pogodzie to m.in.: Turbacz 1310mnpm, Jaworzyna Kamienicka 1288mnpm, Kudłoń 1276mnpm, Gorc 1228mnpm, Przysłop 1187mnpm, Obidowiec 1106mnpm, Mogielica 1170mnpm, Modyń 1024mnpm i Krzystonów 1012mnpm.
Wśród bardziej doświadczonych turystów byli także najmłodsi spośród wszystkich rozpoczynający swoją przygodę z turystyką kwalifikowaną - 9-11-latkowie, którzy udowodnili, że nie boją się podejmować wysiłku w imię dbałości o zdrowie, kondycję fizyczną oraz młodzieńczych ambicji i nierzadko nadawali rytm tempu przemierzania szlaków górskich. Szczególnie odczuli to ich opiekunowie, którzy musieli dbać o to, aby tempo i ambicje naszych młodzieńców współgrały z bezpiecznym tempem grupy, no i co najważniejsze, aby wyłaniającym się panoramom Gorców, Tatr, Beskidu Wyspowego, Babiej Góry i innych atrakcji przyrodniczych, a także zabytkowych budowli poświęcić należytą porcję czasu. Poznawcza ciekawość, poszanowanie dla przyrody inspirowane potrzebą społecznego działania to podstawa naszego funkcjonowania. Wiedzą o tym najlepiej nasi weterani, którzy przemierzyli w swoim życiu setki szlaków i tysiące górskich kilometrów - to na ich doświadczeniu opieramy się przygotowując kolejne wycieczki górskie. Każdy, kto stawia pierwsze kroki w oddawaniu się podobnej pasji i potrzebuje rad dotyczących ekwipunku, map, planowania wycieczek, zasad bezpieczeństwa, zdobywania punktów i odznak PTTK, z całą pewnością może liczyć na ich życzliwe wsparcie.
Zarząd Oddziału PTTK
Kliknij tutaj aby obejrzeæ wszystkie relacje.