Aktualności: Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego zaprasza.

admin, 2012-04-03 12:47:49

Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego zaprasza na premierę filmu przyrodniczego pt. "Bieszczadzki Park Narodowy" oraz spotkanie na temat "Znaczenie edukacji realizowanej przez przewodników w procesie wychowania dzieci i młodzieży szkolnej".

Spotkanie odbędzie się w Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym BPN w Ustrzykach Dolnych w sobotę 14 kwietnia 2012 r. Premiera filmu i spotkanie odbywają się w ramach szerszej akcji edukacyjnej pod hasłem "Człowiek i Góry" organizowanej w 2012r. przez BPN.
Podczas spotkania chcielibyśmy zaprezentować nowy film przyrodniczy o Bieszczadzkim Parku Narodowym, będący bardzo cenną pomocą w edukacji ekologicznej oraz porozmawiać o znaczeniu edukacji realizowanej przez przewodników i zasadach udostępniania Bieszczadzkiego Parku Narodowego do zwiedzania przed inauguracją nowego sezonu turystycznego. Uczestnicy otrzymają bezpłatne wydawnictwa BPN.

Jeżeli jest ktoś chętny spośród Członków lub Zarządu naszego Oddziału do uczestniczenia w w/w wydarzeniu prosimy zgłosić się do biura PTTK przy WSK pod tel. 723660216.

Program:
10.00-10.15 Otwarcie i wprowadzenie w tematykę spotkania - Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego
10.15-11.00 Udostępnienie górskich obszarów o wysokich walorach przyrodniczych do zwiedzania a ochrona przyrody na przykładzie Bieszczadzkiego Parku Narodowego.
11.00-11.45 "Bieszczadzki Park Narodowy" - premiera filmu przyrodniczego
11.45- Dyskusja nt.: "Znaczenie edukacji realizowanej przez przewodników w procesie wychowania dzieci i młodzieży szkolnej".

Aktualności: Odznaczenia 50 lat w PTTK

admin, 2012-03-17 18:04:30

Uchwała Zarządu PTTK przy WSK "PZL-Rzeszów" S.A.
nr 3/2011 z dnia 09 listopada 2011 roku w sprawie przyznania odznaki "50 lat w PTTK"

Zarząd Oddziału uchwala przyznanie odznaki "50 lat w PTTK" niżej wymienionym kolegom:

kol. Władysław Kyc

kol. Jerzy Nycz

Gratulujemy niezwykle długiego członkostwa. Dziękujemy za uczestnictwo w życiu Oddziału i życzymy wiele zdrowia oraz wielu atrakcji na imprezach turystycznych.

Aktualności: Odznaczenia 25 lat w PTTK

admin, 2012-03-17 17:55:37

Uchwała Zarządu PTTK przy WSK "PZL-Rzeszów" S.A. nr 3/2012 z dnia 18 stycznia 2012 roku w sprawie w sprawie przyznania odznaki0 "25 lat w PTTK"

Zarząd Oddziału uchwalił przyznanie odznaki "25 lat w PTTK" niżej wymienionym koleżankom:

kol.Anna Rytwińska

kol.Ewa Olchowy

===============================================
Uchwała Zarządu PTTK przy WSK "PZL-Rzeszów" S.A.
nr 2/2011 z dnia 09 listopada 2011 roku w sprawie przyznania odznaki "25 lat w PTTK"

Zarząd Oddziału uchwalił przyznanie odznaki "25 lat w PTTK" niżej wymienionym koleżankom i kolegom:

kol. Ewa Sanecka

kol. Ewa Chojnacka

kol. Zdzisław Porażka

kol. Aleksy Zielecki

kol. Alfred Rajzer

Gratulujemy. Dziękujemy za uczestnictwo w życiu Oddziału i życzymy wiele zdrowia oraz wielu atrakcji na kolejnych imprezach turystycznych. Do zobaczenia na szlaku!

Aktualności: Przebieg 'Ferie na Nartach' 09-12.02.2012

admin, 2012-02-22 21:03:01

1) 09.02.2012
Krynica - Krzyżowa(814m.n.p.m.) przełęcz Krzyżowa(768m.n.p.m.) - Słotwiny - przełęcz Krzyżowa - Krzyżowa - Krynica(3h), przy szlaku żółto niebieskim na wysokości wyciągów narciarskich Słotwiny na rozległych polanach wyznaczone zostały 3 profesjonalne trasy biegowe, trasy z ubitymi torami jazdy, na których można było poćwiczyć jeżdżenie w warunkach zbliżonych do tych w których organizowane są zawody, tory dość dobrze wyprofilowane, ale nieco za strome dla jazdy amatorskiej, jednakże gwarantowana świetna frajda dla amatorów narciarstwa biegowego.

2) 10.02.2012
Krynica - Góra Parkowa - Szalone(829m.n.p.m.)Tylicz - Szalone - Góra Parkowa - Krynica, nowo wyznaczona trasa dla narciarzy biegowych, dobrze przygotowana, miejscami ze stromymi zjazdami i podejściami, nie dla początkujących, trasa oznakowana, przejście w obie strony zajmuje około 3,0-3,5 godzin łącznie, idąc za znakami dochodzi się w Tyliczu do wyciągu narciarskiego gdzie można zjeść coś ciepłego i wypić, trasa liczy w jedną stronę ok. 14km, a więc należy się przygotować na przejście w obie strony prawie 30km

Za zgodą: http://tvkrynica.pl

3) 11.02.2012
Krynica Zdrój(Czarny Potok) - wjazd kolejką na Jaworzynę Krynicką(1114m.n.p.m.) - Runek(1080m.n.p.m.) - Hala Łabowska(Schronisko,1064m.n.p.m.) - Runek - Jaworzyna - Czarny Potok,
trasa nie jest przygotowana pod bieganie, z Jaworzyny do Runka jest ubita, szeroka i równa, potem od Runka do Łabowskiej słabo przetarta i wymagająca kondycyjnie, tej zimy dojście do schroniska było szczególnie trudne z powodu ogromnych ilości nawianego śniegu, temperatura kilkunastu stopni na minusie zachęcała do szybkiego marszu, w ruchu jednak była mało odczuwalna, trasa długa w obie strony zajmuje około 6-ciu godzin, poważne przewyższenia niezbyt częste(1 długie na kilkaset metrów, zjazd rynną, z powrotem podejście), w kopnym śniegu do przejechania bez kłopotu bez zdejmowania nart.

4) 12.02.2012
Zwiedzanie Krynicy, odsłuchanie filharmoników w pijalni, narty zjazdowe Muszyna, Jaworzyna Krynicka, trasy zjazdowe doskonale przygotowane, warunki temperaturowe każdego dnia na minusie do kilkunastu stopni, słońce minimalizowało odczucie zimna

Aktualności: DOMEK, 17 marca 2012, sobota, godz. 20.00

admin, 2012-02-22 19:27:57

Zapraszamy na imprezę do Domku w dniu 17 marca 2012 sobota. Spotykamy się pod kioskiem koło "Biedronki" o 20.00.

W czasie imprezy przeprowadzimy zbiórkę pieniędzy , która będzie przeznaczona na utrzymanie domku, a tym samym na działalność statutową. Wpłata jest dobrowolna - wpłata 5zł/os. Uchwała 5/2012